Nasır bandı nasırlar için kullanılan ve birkaç kullanımdan sonra nasırların tamamen geçmesini sağlayan ürünlerdir. Nasır bandı nasıl kullanılır bunu anlatmadan önce nasır nedir bundan biraz bahsedelim. Nasırlar genellikle ayak tabanlarında ve ellerde karşılaşılan , sürtünmeden dolayı oluşan deri kalınlaşmasıdır. Özellikle ayak tabanları gün içerisinde sürekli olarak sürtünmeye maruz kaldığı için nasır açısından oldukça riskli bölgelerdir. Nasırlar kişiyi oldukça rahatsız ederler. Deri kalınlığının getirdiği problem yanı sıra ağrıya da yol açabilirler. Özellikle uzun yürüyüşlerde daha çok baskı altında kaldıkları için ağrı yapma olasılıkları yüksektir. Deri kalınlaştığı için ayakkabıda bir sıkışma da meydana gelir. Bundan dolayı da kişiyi rahatsız eder. Bu nasırların geçirilmesi için ilk başlarda nasır taşları bulunuyordu. Bu taşlar nasırlara sürtülüyor ve geçmesi sağlanıyordu. Ancak artık nasır bantlarının geliştirilmesiyle daha kolay ve etkin bir sonuç alınabiliyor. Nasır bantları yapı olarak keçe yastığından oluşurlar. Genelde içlerinde ilaç bulundururlar. Esas amacı kalınlaşan deriyi incelterek iyileştirmektir. İçerisinde salisilik asit bulunur ve bu sayede deride ki kalınlaşmayı giderir. Nasır bantlarını eczanelerden hatta marketlerden dahi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Peki nasır bandı nasıl kullanılır. Nasırınızın olduğu bölgenin büyüklüğüne göre bir nasır bandı seçiyorsunuz. Bu bandı uygulamadan önce ayağınızı yıkayıp kurutmanız ilacın etkinliğini artıracaktır. Ayağınızı yıkayıp ölü derilerden arındırdıktan sonra nasır bandını uygulayabilirsiniz. Bu safhadan sonra nasır bandı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Nasır bandının paketini açıp bandı koruyucu yüzeyinden ayırıyorsunuz. Bu bandın iki yüzeyi bulunuyor. Doğru yüzeyden emin olup öyle yapıştırmalısınız. Bundan emin olduktan sonra bandı nasırlı bölgenize yapıştırabilirsiniz. Daha sonrasında ise nasır bandını çıkarmıyorsunuz ve birkaç saat bekletiyorsunuz. Hatta nasır bandını birkaç gün bekletmeniz daha etkili olacaktır. Nasır bandı sertleşen ve kalınlaşan derinizi yumuşatacak ve nasırın soyulmasını sağlayacaktır. Nasır bandı ayrıca içeriğindeki asitle anti bakteriyel özellik gösterir ve nasırlı bölgenizden iltihap kapmanıza engel olur.

Nasır bandını takarken normal derinize denk gelmemesine engel olmalısınız. Çünkü içerisinde ki asit nedeniyle normal derinize denk geldiği takdirde normal deriyi de eritip soyacaktır. Bu da tabi ki istenmeyen bir durumdur. Nasır bandının deride yapışık bir şekilde kalma süresi aslında nasır bandına göre değişmektedir. Aldığınız nasır bandının prospektüsünde bu bilgi sizlere verilecektir. Buradaki bilgilere sabit kalmanız nasırın geçmesi açısından daha yararlı olacaktır. Nasır bandı nasıl kullanılır bundan bahsettik. Peki nasır bandını ilk kullandığınız zaman nasır tamamen geçer mi? Nasır bandı tek kullanımda geçmeyebilir. Veya geçtikten sonra tekrarlamalar meydana gelebilir. Bunda nasırınızın büyüklüğü, kalınlığı ve sertliği etkendir. Bu gibi durumlarda nasır bandını kullanmaya devam etmelisiniz. Birkaç kullanımdan sonra mutlaka nasırınızın geçtiğini göreceksinizdir. Nasırınız eğer ki hala geçmediyse bir dermatoloğa görünmenizde fayda vardır. Nasır bandını taktık. Bundan sonrası nasıl olacak.

Nasır bandını taktıktan sonra prospektüsünde yazan süre dolana kadar bekliyoruz. Bu süre geçtikten sonra ise nasır bandını bir cımbız veya pens yardımı ile çıkarabilirsiniz. Nasır bandını kuvvetli bir şekilde çektikten sonra bölgede kanamalar meydana gelebilir. Bu bölgeye tentürdiyot sürerek mikrop kapmasını engellemelisiniz. Nasır bandını elinizle de çıkarabilirsiniz. Nasır bandını ilk çıkardığınız zaman önceden nasırınızın olduğu bölge değişik bir halde görünebilir. Bu durum geçecektir. Korkmanızı gerektirecek bir şey yok. Peki nasır bandı kimler için uygundur. Nasırlar çoğu kişide sıklıkla görebildiğimiz ve rahatsız edici olan bir durumdur. Böyle sık karşılaşılan bir durumun önüne geçmek için ise nasır bantları oldukça etkili olabiliyor. Bu bantlarla artık nasır sorununun önüne büyük ölçüde geçilmiş bir durumda. Peki bu bantları herkes uygulayabilir mi. Nasır bandını çoğu kişi uygulayabildiği gibi uygulaması sakıncalı olan kişiler de bulunuyor Bu kişilerin başında ise diyabetik hastalar geliyor. Diyabet hastaları dışında bebeklerinde bu bandı uygulaması uygun değil.

Yorum bırak